Kanaviçe-Motif-Kitabı.jpg

ISBN 978-605-5647-46-9

EBAT 21 x 28 cm / 6.5 x 8.8"

SAYFA SAYISI 96 Sayfa

STOK KODU 5750

Kanaviçe Motif Kitabı

 

15 Güzel Proje - 400 Farklı Motif

Kitap Hakkında

Bu kitapta birçok farklı temada 15 güzel kanaviçe projesi yer almaktadır. Çiçekler, kuşlar, 

deniz yaşamı, çay ve pastalar, tatlılar, bebek motifleri ve daha bir çokları. Bir temanın tamamını işleyebilir veya içerisinden daha küçük objeler için tek tek motif seçebilirsiniz. Bazı desenleri tekrar ettirerek bordür de yapabilirsiniz. Kanaviçe şemaları renkli ve takip edilmesi kolaydır. 

Yazar Hakkında

 

Susan Bates

İngiltere’nin güney kıyısında, Brighton’da yaşamaktayım. Bir süredir nakış tasarımcısıyım. Güzel sanatlar alanında eğitim alarak resim bölümünden mezunum. Bununla birlikte dikiş de her zaman sevdiğim uğraşlardan biri olmuştur. Dikiş dikmeyi ve örgü örmeyi çocukken, annemden öğrendim. 

Üniversiteyi bitirdikten sonra, Londra’da el boyaması goblen kitleri satan bir dükkânda tasarımcı olarak çalıştım. Dükkânı işleten ve aynı zamanda sahibi olan hanımın, renk ve desen konusunda olağanüstü bir zevki vardı. Orada çalışmak, kendi goblen modellerimi tasarlamaya başlamamda bana esin kaynağı oldu. 

Kendi goblen modellerimi yapmanın yanı sıra, aynı zamanda Londra’da tasarım işi el örgü yünleri ve desenleri satan büyük zincir mağazalarda da çalıştım. Mağazada; müşterileri bu desenleri ve iplikleri satın alarak modelleri kendileri örmeleri konusunda teşvik ediyorduk. Kendi tasarım işimi yapmak için tüm bu işleri bıraktım. 

Başlangıçta, bazı goblen tasarımlarımı Londra’da bir yayınevine sattım ve daha sonra bu yayınevi, benden kanaviçe tasarımlar yapmaya başlamamı talep etti. Bundan sonra, İngiltere’de başka yayınevlerinden de kanaviçe tasarımı ile ilgili talepler geldi. 

Son olarak Türkiye’nin iğne-iplik hobileri alanında önemli yayınlar yapan Tuva Yayıncılık ile kanaviçe seccade desenlerinden oluşan bir kitap hazırladım.