İznik-&-Delft-Cinileri.jpg

ISBN 978-6059192682

EBAT 21 x 28 cm / 6.5 x 8.8"

SAYFA SAYISI 112 Sayfa

STOK KODU 6700

Kanaviçe İznik ve Delft Çinileri

Kitap Hakkında

Bu kitapta İznik ve Delft çinilerinin muhteşem çeşitliliğinden esinlenilerek tasarlanmış, 

modern stilde kanaviçe çini modelleri bulunmaktadır. 

Modeller değişik zorluk derecelerinde ve boyutlardadır. Küçük boy modellerle hediye etiketleri, iğnedenlikler, havlu kenarları, küçük süsler, mini panolar yapabilirsiniz, daha büyük ve karışık desenleri, pano, perde, masa örtüsü, mefruşat gibi alanlarda kullanabilirsiniz. 

Kitapta yer alan modeller hem yeni başlayan hem de deneyimli işleyiciler için uygundur. 

Tüm şemalar renkli ve sembollü olarak işlemeye uygun boyutta sunulmuştur. 

Yazar Hakkında

 

Durene Jones

İngiltere’nin kuzey doğusunda yer alan Durham kentinde, kırsalın içinde deniz kıyısına yakın çokça ilham alabileceğim küçük bir köyde yaşamaktayım. 

Her zaman elişleri ve sanat ile ilgilenmişimdir. Dikiş, örgü ve tığ işini çok erken yaşlarda öğrendiğimi hatırlıyorum. Okulda sanatın yanı sıra dikiş ve terzilik eğitimi aldım. Okuldaki sanat öğretmenim, tekstil sanatları ile çok ilgiliydi, bundan dolayı resim ve diğer sanat derslerinin yanı sıra el nakışı ve serbest makine nakışı da öğrendim. Çeşitli tekstil sanatlarına olan ilgimin başlangıcı bu oldu. Daha sonra Genel Sanat ve Tasarım öğrenmek için sanat okuluna devam ettim. Burada farklı sanat temelli tüm konuların bir karışımını deneyimleme fırsatım oldu. Sanırım beni kanaviçe tasarımcılığına kadar götüren nakış sevgimin temelleri burada atıldı.